فواید ورزش یوگا برای بیماران سرطانی | طناب زنی ایران

طناب زنی ایران » فواید ورزش یوگا برای بیماران سرطانی

اولین وب سایت تخصصی و آموزشی طناب زنی ایران
.


فواید ورزش یوگا برای بیماران سرطانی

موضوع : مقالات ورزشی ، 3 سال پیش ارسال شده

منفعتهای یوگا برای بیماران سرطانی را برای شما عزیزان و کاربران محترم مجله دلگرم قرار داده ایم , با مجله دلگرم همراه باشید.

منفعتهای یوگا برای بیماران سرطانی

یوگا ورزشی جسمی و روانی (فکری) می‌باشد که در شبه قارهٔ هند و توسط هندوها به وجود آمده‌است.[نیازمند منبع] ریشه یابی دقیق این ورزش که توسط چه شخصی و دقیقآ چگونه بوجود آمده کمابیش ناممکن است. چرا که تاریخ شکل گیری یوگا به سالهای بسیار دور برمی گردد.

بیمارانی که ورزش یوگا انجام‌ می‌دهند در مقایسه با اشخاصی که یوگا انجام نمی دهند، حساسیت کمتری نسبت به درد نشان می‌دهند، بنابراین تحمل زمان درمان برایشان آسانتر خواهد بود.

منفعتهای یوگا برای بیماران سرطانی

مزایای یوگا برای بهبودی‌های جسمانیست و صرفا به آن ختم نمی‌شود، همچنین محققان دانشگاه دوک اثبات کردند که چطور یوگا در کنار مدیتیشن از شدت افسردگی، اضطراب و بی‌خوابی کاسته و به بیمار کمک می‌کند تا شرایط روحی سالمی داشته باشد.

تحقیقات پزشکی بر این واقعیت که سال‌ها از سوی مربیان یوگا و مراکز سرطان‌شناسی مطرح می‌شد دال بر اینکه بیماران در هر مرحله از سرطان و حتی نجات‌یافتگان سرطان می‌توانند از مزایای یوگا بهره‌مند شوند، صحه گذاشت. این مزایا هم جنبه جسمی و هم روحی دارند.

منفعتهای یوگا برای بیماران سرطانی

در اینجا به ۳ نمونه از این مزایا اشاره می‌کنیم:

یوگا به کنترل افسردگی، ترس و اضطراب کمک شایانی می‌کند.

افسردگی و ترس شدید از مرگ در بین بیمارانی که فشارهای روحی ناشی از تشخیص سرطان را متحمل می‌شوند، بسیار شایع است. هجوم بیماری و درمان‌های طاقت‌فرسا موجب تشدید اضطراب می‌شود.

محققان پرده از این راز برداشتند که تنفس‌های یوگا که با عنوان حرکات تنفسی شناخته می‌شوند، تاثیرات مثبتی بر روی عملکرد سیستم ایمنی، ناهماهنگی سیستم عصبی خودکار و بیماری‌های روانی یا مرتبط با استرس دارد.

منفعتهای یوگا برای بیماران سرطانی

به عبارت دیگر، تمرینات تنفسی، سیستم تنفسی را تقویت کرده و عصب‌ها را تنظیم می‌کند که منجر به آرامش عمیق بدن و ذهن می‌گردد. فعالیت‌های یوگا از قبیل تمرینات تمدد اعصاب منجر به کاهش احساس اضطراب در فرد می‌شود.

منفعتهای یوگا برای بیماران سرطانی

با کمک تمرینات یوگا، گردش خون را افزایش داده و با حرکات صحیح مدیتیشن‌ و تنفس‌های عمیق اجازه دهید که اندوه، ترس و بدبینی‌ها از شما دور شوند و حقیقتا آرامشتان را بازیابید و استرس را از خود دور کنید.

نکات کلیدی این پدیدهِ درمانی به زیبایی از سوی سیرا کمپل، که سرطان تخمدان را شکست داده در یک ویدئو مبنی بر کاهش استرس و بهبود چرخه خواب، بیان شده است.

منفعتهای یوگا برای بیماران سرطانی

یوگا تاثیرات مثبتی بر روی خلق و خو دارد.

حقیقت امر این است که ورزش کردن موجب ترشح هورمون اندورفین می‌شود و اندورفین موجب بهبود خلق و خو می‌شود. تمرینات منظم یوگا، حتی اگر این تمرینات ملایم باشند موجب ترشح اندورفین در بدن می‌شود، بنابراین بی‌درنگ تاثیرات مثبتی را بر روی خلق و خو تجربه خواهید کرد.

منفعتهای یوگا برای بیماران سرطانی

برخی از مطالعات بر این امر اشاره دارد که یوگا موجب افزایش میزان گاما آمینوبوتریک اسید که انتقال دهنده‌های عصبی‌اند شدهو نقشی کلیدی در تنظیم سیستم عصبی، بهبود خلق و خو و دیدگاه شما به زندگی خواهد داشت.

بعلاوه تمرینات منظم یوگا باعث افزایش اعتماد به نفس می‌شود زیرا احساس بهتری نسبت به سیمای خود، توانایی‌های خود و روی هم رفته شرایط جسمانی خود، خواهید داشت.

منفعتهای یوگا برای بیماران سرطانی

یوگا موجب کاهش دردهای فیزیکی می‌شود.

علاوه بر عوارض جانبی مشهود و روانی محنت‌بار درمان سرطان، فشارهای روحی منجربه پیدایش دردهای فیزیکی نیز می‌شود. انجام فعالیت‌های ورزشی ملایم که تغییراتی کوچک در آن اعمال شده، دردهای فیزیکی که شخص در طول درمان سرطان متحمل می‌شود

را کاهش ‌می‌دهد و محققان بر اساس گزارش‌ها اثبات کرده‌اند، زنانی که به طور خاص پس از بهبودی به تمرینات یوگا می‌پردازند، درد و استرس کمتری را متحمل می‌شوند.

حرکات ملایم و هدایت شده، کمک قابل توجهی به تحرک بیشتر، گردش خون بهتر و کاهش فشارهای عضلانی و در نهایت تسریع روند بهبودی خواهد شد.

گردآوری: مجله اینترنتی دلگرم

+ ۰

مخالفم – ۰


منبع : دلگرم

سارافون تابستانه ماهرخ ژیله تابستانه چهل تکه ساپورت طرح چرم قرمز

این مطلب توسط admin ارسال شده :thumnail ۱۰ ایده ی جالب که صاحبانش رامیلیونرکرد

 

به گزارش بانکی، همه ما در ذهنمان ایده هایی داریم که بنا به توجیهات خودمان – مانند وقت نداشتن و یا کمبود سرمایه – از آنها به راحتی می گذریم ، در حالی که تنها مشکلی که جلوی ایده های خلاقانه را می گیرد تنبلی و عدم اراده ی قوی است ، بنابراین سعی کنید ایده های خود را با همین دو عامل پیش ببرید و نتیجه ی آنرا نیز ببینید.

 

۱- مردی که پس از ازدواج وب سایتی برای مسائل عاطفی افراد متاهل ایجاد کرد

Ashleymadison.com سایت قرارهای عاشقانه است با یک فرق؛ تنها افراد متاهل یا کسانی که خواهان قرار با یک فرد متاهل هستند مورد پذیرش این سایت قرار می گیرند. شعار سایت این است:” زندگی کوتاه است. پس با عشق زندگی کن”. موسس این سایت یک وکیل به نام نوئل بیدرمن است که به زعم خودش یک مرد متاهل بسیار خوشبخت است. سایت این مرد خوشبخت ۳٫۲ میلیون عضو دارد که بیانگر کارا بودن و موفق بودن ایده ی او است.

 

۲- مردی که کسب و کار یک میلیون دلاری وسیله نظافت سگ را به راه انداخت.

ماتیو اوسبرن از سرشناسترین پیشگامان در ساخت وسیله نظافت فضولات سگها است که Pooper-Scooper.com را راه اندازی کرده است.

او هرگز فکر آن را هم نمی کرد که روزی همین ایده او را میلیونر کند. شروع کار اوسبرن به سال ۱۹۸۷ برمی گردد که او یک مرکز خدمات حیوانات اهلی در کلمبوس اوهایو به راه انداخت. در آن هنگام او با داشتن ۲شغل تمام وقت از هرکدام ساعتی ۶دلار درآمد داشت. ماتیو در آن زمان همسر و یک دختر داشت و پسرش در شرف به دنیا آمدن بود. او که از کسب درآمد بیشتر ناامید شده بود، به این فکر افتاد که برای حدود ۱۰۰،۰۰۰ سگ که در ۱۵مایلی خانه او هستند ، کاری انجام دهد. نقطه سرآغاز کسب و کار او همینجا بود. ماتیو به امر نظافت محوطه ها پرداخت، با اینکه کار چندان جالب نبود ، اما او از رضایت مشتریان و کار در بهترین حیاطها لذت می برد.

کار ماتیو کم کم به جایی رسید که هفت نفر را به همراه شش ماشین حمل به کار گرفت که روزانه به ۷۰۰ مشتری ثابت خدمات ارائه می دادند. در حالیکه اوسبرن درحال تبلیغ و شناساندن چنین خدماتی بود، شخصی به نام مت “رد” بسول او را به آینده ای که انتظارش را نداشت نزدیک کرد. بسول مالک مرکز ارائه خدمات حیوانات اهلی(Pet Butler )در تگزاس بود. او پس از دیدن کار ماتیو ، او را شریک خود در امور نظافت حیوانات کرد ، در حال حاضر Pet Butler بزرگترین مرکز ارائه خدمات نظافت فضولات حیوانات اهلی در امریکا است که اکنون بالغ بر ۳۰۰۰ مشتری دارد.

 

۳- نوجوانی که از طریق فروش مربا با دستور پخت مادر بزرگش میلیونها دلار به دست آورد.

در حالیکه موفق ترین کارآفرینان درآمد خود را از ایجاد وب سایتهای پرطرفدار به دست می آورند، “فریزر دوهرتی” کسب و کار بزرگش را از راه سنتی به دست آورده است. فریزر پخت مربا را از سن ۱۴سالگی با دستورالعملهای مادربزرگش در آشپزخانه خانه ی خود شروع کرد ، وی در ۱۶سالگی مدرسه را ترک کرد تا به طور تمام وقت مشغول کار خود شود. این نوجوان در حال حاضر سالانه چیزی حدود ۵۰۰،۰۰۰ شیشه،مربا می فروشد که این مقدار ۱۰درصد بازار مربای انگلیس را تشکیل می دهد. سرمایه دوهرتی چیزی حدود ۱تا۲میلیون دلار تخمین زده می شود.

 

۴- شرکتی که از فروش عینک های ایمنی مخصوص سگها صاحب ثروت بزرگی شد

در جوامع غربی سگ و سایر حیوانات خانگی جزء لاینفک زندگی افراد هستند ، همین عامل باعث شده است تا چند دوست قدیمی تصمیم بگیرند برای سگ ها عینک بسازند !

عینک برای سگ خانگی؟ به نظر بی معنی می رسد ! اما اگر کسی به ساخت آن پرداخته و آن را تبدیل به کسب و کار چند میلیون دلاری کند، نتیجه می گیریم این کار چندان هم بی معنی نیست. این کار توجه زیادی از مردم و رسانه ها به خود جلب کرده است از جمله CNN, Women’s World, People, Regis and Kelly, National Geographic and Animal Planet . آنها که کار را با ساخت عینک ایمنی شروع کردند در ادامه کار خود را توسعه داده و لوازم جانبی دیگری برای حیوانات را تولید کردند که شامل کوله پشتی، جلیقه شنا، تی شرت، کلاه و اسباب بازی می شود.

 

۵- مردی که با تولید استخوان آرزوی پلاستیکی، میلیونر شد.

در بسیاری از نقاط دنیا مردم معتقدند شکستن استخوان جناغ مرغ آرزو ها رابرآورده می کند !

چه کسی فکر می کرد که روزی بازاری برای استخوان آرزو (استخوان جناق مرغ) آن هم از نوع پلاستیکی اش وجود داشته باشد؟ کن آهرونی از اینکه سرسفره و پس از خوردن مرغ تنها دو نفر می توانستند آرزو کنند و جناغ بشکنند کلافه شده بود.

این باعث شد تا او تصمیم به ایجاد شرکت LuckyBreak بگیرد،شرکتی که استخوان های آرزوی سنتزی با صدا و حس استخوان جناق واقعی مرغ و بوقلمون بسازد. در حال حاضر این شرکت روزانه ۳۰،۰۰۰ استخوان تولید می کند که آنها را در قالب طرحهای سفارشی و منقوش برای استفاده ی شخصی، شرکتی و تبلیغاتی به فروش می رساند. فروش این شرکت بیش از ۲٫۵ میلیون دلار در سال است.

می بینید که حتی با استفاده از عقاید نه چندان علمی و درست مردم هم می توان میلیونر شد !

 

گروه آموزشی سینامارکتکلیه حقوق این وب سایت متعلق به وب سایت تخصصی و آموزشی طناب زنی ایران می باشد. | جامپ روپ در ستاد ساماندهی وزات ارشاد و فرهنگ اسلامی ثبت شده است.
پیام کوتاه : 0913*****