جلوگیری از آسیب های ورزشی،راههای جلوگیری از آسیب های ورزشی چیست؟ | طناب زنی ایران

طناب زنی ایران » جلوگیری از آسیب های ورزشی،راههای جلوگیری از آسیب های ورزشی چیست؟

اولین وب سایت تخصصی و آموزشی طناب زنی ایران
.


جلوگیری از آسیب های ورزشی،راههای جلوگیری از آسیب های ورزشی چیست؟

موضوع : مقالات ورزشی ، 4 سال پیش ارسال شده

جلوگیری از آسیب های ورزشی،راههای جلوگیری از آسیب های ورزشی چیست؟۱٫۰ out of 5 based on 1 review

جلوگیری از آسیب های ورزشی:یکی از عوامل مهم بروز آسیب های ورزشی عدم آمادگی بدنی است که می تواند به صورت عدم آمادگی عمومی یعنی عدم توانایی و قدرت کافی عضلات، عدم انعطاف پذیری مفاصل یا عدم تعادل عضلات یعنی عدم تناسب توان عضلات یک سمت با سمت دیگر بدن و… بروز کند.

جلوگیری از آسیب های ورزشی و راههای جلوگیری از آسیب های ورزشی

شاه بیت آمادگی بدنی مناسب برای ورزشکاران، بدن سازی مناسب درطول تمرینات پیش از فصل و پیش از مسابقات است. نگارنده بارها از زبان مربیان محترم شنیده است که علت عدم موفقیت یا شکست تیم شان را آسیب دیدگی بعضی یاران کلیدی بیان نموده اند که به نظر من این عذر بدتر از گناه است و اساسا یکی از وظایف اصلی کادر فنی تأمین آمادگی بدنی بازیکنان است که نه تنها قابلیت تکنیکی لازم برای آنها را فراهم آورد، بلکه مطابق مطالب پیشگفت از بروز آسیب های ورزشی هم پیشگیری نماید.

▪ راههای جلوگیری از آسیب های ورزشی:گرم کردن قبل از ورزش و سرد کرد در پایان آن نیز اهمیت دارد. هر تمرین ورزشی ۵ مرحله دارد: نرمش (۵ دقیقه)؛ حرکات کششی (۵ تا ۱۰ دقیقه)؛ گرم گردن مثلا با دویدن آرام (۵ دقیقه)؛ فعالیت یاتمرین اصلی و سرد کردن و کشش انتهایی (۱۰ دقیقه).

جلوگیری از آسیب های ورزشی و راههای جلوگیری از آسیب های ورزشی

▪ راههای جلوگیری از آسیب های ورزشی:استفاده ورزشکاران از تجهیزات ایمنی مناسب مثل ساق بند فوتبالیست ها، زانوبند والیبالیست ها و کلاه مورتورسوارها و در مقابل، استفاده نکردن از وسایل سختی که می تواند برای دیگر بازیکنان خطرآفرین باشد؛ مثل دست بند یا گردن بند. در این مورد داوران، مربیان و پزشکان مسابقات باید توجه جدی را مبذول دارند. یکی از موارد مهم که جا دارد در این فرصت نیز به آن اشاره کنیم کفش مناسب ورزشی است که در مبحثی جداگانه به آن اشاره خواهم کرد.

جلوگیری از آسیب های ورزشی و راههای جلوگیری از آسیب های ورزشی

▪ راههای جلوگیری از آسیب های ورزشی:اطمینان از شرایط سالم و ایمن محیط ورزش؛ مثلا وجود نداشتن اجسام سخت در کنار زمین.

جلوگیری از آسیب های ورزشی و راههای جلوگیری از آسیب های ورزشی

▪ راههای جلوگیری از آسیب های ورزشی:تعدیل درجه حرارت های محیطی افراطی مثل گرما یا سرمای بیش از حد که می تواند موجب گرمازدگی یا سرمازدگی یا عوارض حاصله شود. درتابستان باید ورزشکاران قبل، حین و بعد از مسابقه آب کافی بنوشند. درمورد پیشگیری از سرمازدگی زمستانی در شماره های قبل به طور مبسوط توضیح داده ایم.

جلوگیری از آسیب های ورزشی و راههای جلوگیری از آسیب های ورزشی

▪ راههای جلوگیری از آسیب های ورزشی:معاینات قبل از مسابقه که این روزها دراکثر مواقع حداقل استانداردهای علمی آن رعایت نمی شود؛ مثلا ورزشکاران با بیماری های دریچه ای قلب می توانند مستعد مرگ ناگهانی درحین ورزش باشند و … در پایان به مطالعه ای اشاره می کنم که مشخص می کند در صورت رعایت همین اصول ساده تا ۸۰ درصد امکان پیشگیری از بروز آسیب های ورزشی وجود خواهد داشت.

+ ۱

مخالفم – ۰


منبع : دلگرم

سارافون تابستانه ماهرخ ژیله تابستانه چهل تکه ساپورت طرح چرم قرمز

این مطلب توسط admin ارسال شده :thumnail ۱۰ ایده ی جالب که صاحبانش رامیلیونرکرد

 

به گزارش بانکی، همه ما در ذهنمان ایده هایی داریم که بنا به توجیهات خودمان – مانند وقت نداشتن و یا کمبود سرمایه – از آنها به راحتی می گذریم ، در حالی که تنها مشکلی که جلوی ایده های خلاقانه را می گیرد تنبلی و عدم اراده ی قوی است ، بنابراین سعی کنید ایده های خود را با همین دو عامل پیش ببرید و نتیجه ی آنرا نیز ببینید.

 

۱- مردی که پس از ازدواج وب سایتی برای مسائل عاطفی افراد متاهل ایجاد کرد

Ashleymadison.com سایت قرارهای عاشقانه است با یک فرق؛ تنها افراد متاهل یا کسانی که خواهان قرار با یک فرد متاهل هستند مورد پذیرش این سایت قرار می گیرند. شعار سایت این است:” زندگی کوتاه است. پس با عشق زندگی کن”. موسس این سایت یک وکیل به نام نوئل بیدرمن است که به زعم خودش یک مرد متاهل بسیار خوشبخت است. سایت این مرد خوشبخت ۳٫۲ میلیون عضو دارد که بیانگر کارا بودن و موفق بودن ایده ی او است.

 

۲- مردی که کسب و کار یک میلیون دلاری وسیله نظافت سگ را به راه انداخت.

ماتیو اوسبرن از سرشناسترین پیشگامان در ساخت وسیله نظافت فضولات سگها است که Pooper-Scooper.com را راه اندازی کرده است.

او هرگز فکر آن را هم نمی کرد که روزی همین ایده او را میلیونر کند. شروع کار اوسبرن به سال ۱۹۸۷ برمی گردد که او یک مرکز خدمات حیوانات اهلی در کلمبوس اوهایو به راه انداخت. در آن هنگام او با داشتن ۲شغل تمام وقت از هرکدام ساعتی ۶دلار درآمد داشت. ماتیو در آن زمان همسر و یک دختر داشت و پسرش در شرف به دنیا آمدن بود. او که از کسب درآمد بیشتر ناامید شده بود، به این فکر افتاد که برای حدود ۱۰۰،۰۰۰ سگ که در ۱۵مایلی خانه او هستند ، کاری انجام دهد. نقطه سرآغاز کسب و کار او همینجا بود. ماتیو به امر نظافت محوطه ها پرداخت، با اینکه کار چندان جالب نبود ، اما او از رضایت مشتریان و کار در بهترین حیاطها لذت می برد.

کار ماتیو کم کم به جایی رسید که هفت نفر را به همراه شش ماشین حمل به کار گرفت که روزانه به ۷۰۰ مشتری ثابت خدمات ارائه می دادند. در حالیکه اوسبرن درحال تبلیغ و شناساندن چنین خدماتی بود، شخصی به نام مت “رد” بسول او را به آینده ای که انتظارش را نداشت نزدیک کرد. بسول مالک مرکز ارائه خدمات حیوانات اهلی(Pet Butler )در تگزاس بود. او پس از دیدن کار ماتیو ، او را شریک خود در امور نظافت حیوانات کرد ، در حال حاضر Pet Butler بزرگترین مرکز ارائه خدمات نظافت فضولات حیوانات اهلی در امریکا است که اکنون بالغ بر ۳۰۰۰ مشتری دارد.

 

۳- نوجوانی که از طریق فروش مربا با دستور پخت مادر بزرگش میلیونها دلار به دست آورد.

در حالیکه موفق ترین کارآفرینان درآمد خود را از ایجاد وب سایتهای پرطرفدار به دست می آورند، “فریزر دوهرتی” کسب و کار بزرگش را از راه سنتی به دست آورده است. فریزر پخت مربا را از سن ۱۴سالگی با دستورالعملهای مادربزرگش در آشپزخانه خانه ی خود شروع کرد ، وی در ۱۶سالگی مدرسه را ترک کرد تا به طور تمام وقت مشغول کار خود شود. این نوجوان در حال حاضر سالانه چیزی حدود ۵۰۰،۰۰۰ شیشه،مربا می فروشد که این مقدار ۱۰درصد بازار مربای انگلیس را تشکیل می دهد. سرمایه دوهرتی چیزی حدود ۱تا۲میلیون دلار تخمین زده می شود.

 

۴- شرکتی که از فروش عینک های ایمنی مخصوص سگها صاحب ثروت بزرگی شد

در جوامع غربی سگ و سایر حیوانات خانگی جزء لاینفک زندگی افراد هستند ، همین عامل باعث شده است تا چند دوست قدیمی تصمیم بگیرند برای سگ ها عینک بسازند !

عینک برای سگ خانگی؟ به نظر بی معنی می رسد ! اما اگر کسی به ساخت آن پرداخته و آن را تبدیل به کسب و کار چند میلیون دلاری کند، نتیجه می گیریم این کار چندان هم بی معنی نیست. این کار توجه زیادی از مردم و رسانه ها به خود جلب کرده است از جمله CNN, Women’s World, People, Regis and Kelly, National Geographic and Animal Planet . آنها که کار را با ساخت عینک ایمنی شروع کردند در ادامه کار خود را توسعه داده و لوازم جانبی دیگری برای حیوانات را تولید کردند که شامل کوله پشتی، جلیقه شنا، تی شرت، کلاه و اسباب بازی می شود.

 

۵- مردی که با تولید استخوان آرزوی پلاستیکی، میلیونر شد.

در بسیاری از نقاط دنیا مردم معتقدند شکستن استخوان جناغ مرغ آرزو ها رابرآورده می کند !

چه کسی فکر می کرد که روزی بازاری برای استخوان آرزو (استخوان جناق مرغ) آن هم از نوع پلاستیکی اش وجود داشته باشد؟ کن آهرونی از اینکه سرسفره و پس از خوردن مرغ تنها دو نفر می توانستند آرزو کنند و جناغ بشکنند کلافه شده بود.

این باعث شد تا او تصمیم به ایجاد شرکت LuckyBreak بگیرد،شرکتی که استخوان های آرزوی سنتزی با صدا و حس استخوان جناق واقعی مرغ و بوقلمون بسازد. در حال حاضر این شرکت روزانه ۳۰،۰۰۰ استخوان تولید می کند که آنها را در قالب طرحهای سفارشی و منقوش برای استفاده ی شخصی، شرکتی و تبلیغاتی به فروش می رساند. فروش این شرکت بیش از ۲٫۵ میلیون دلار در سال است.

می بینید که حتی با استفاده از عقاید نه چندان علمی و درست مردم هم می توان میلیونر شد !

 

گروه آموزشی سینامارکتکلیه حقوق این وب سایت متعلق به وب سایت تخصصی و آموزشی طناب زنی ایران می باشد. | جامپ روپ در ستاد ساماندهی وزات ارشاد و فرهنگ اسلامی ثبت شده است.
پیام کوتاه : 0913*****