درمان میگرن با ورزش،ارتباط میگرن و ورزش را بشناسید | طناب زنی ایران

طناب زنی ایران » درمان میگرن با ورزش،ارتباط میگرن و ورزش را بشناسید

اولین وب سایت تخصصی و آموزشی طناب زنی ایران
.


درمان میگرن با ورزش،ارتباط میگرن و ورزش را بشناسید

موضوع : مقالات ورزشی ، 4 سال پیش ارسال شده

وقتی سردرد میگرنی دارید، از ورزش کردن می ترسید؟ نترسید(مگر این که موقعیتتان خاص و نادر باشد). ورزش و متناسب نگاه داشتن اندام به شما کمک می کند تا میگرن را مدیریت کنید.

 درمان میگرن با ورزش و میگرن و ورزش

شما ممکن است فکر کنید که میگرن و ورزش با هم جور در نمی آیند؛و درمان میگرن با ورزش امکان پذیر نیست، اما نبیح رمدان، متخصص مغز واعصاب در کلینیک اختصاصی میگرن در شیکاگو و بنیاد سردرد بین المللی و کمیته ی تحقیقات پزشکی بر این باورند که این حرف افسانه ای بیش نیست.

البته تعداد اندکی هم معتقدند که ورزش و فعالیت باعث به وجود آمدن و یا تشدید میگرن آنها می شود. در واقع بیشتر بیماران مبتلا به میگرن های مزمن می توانند با ورزش درد های خود را آرام کنند و حمله های درد را کنترل نمایندو این امر برای آن ها تاییدی بر درمان میگرن با ورزش بود. دکتر رمدان می گوید:”کسانی که با ورزش سردرد می گیرند وضعیت بسیار نادری دارند. و کسانی که از وضعیت این افراد نتیجه می گیرند که ورزش برای میگرن خوب نیست، کاملا در اشتباه اند و ما نمی خواهیم شایعه پراکنی کنیم.”

 درمان میگرن با ورزش و میگرن و ورزش

نکته های ورزشی برای کسانی که از میگرن رنج می برند

افراد مبتلا به میگرن مزمن به نکات ورزشی زیر توجه کنند:

::برای درمان میگرن با ورزش:به طور منظم ورزش کنید. فعالیت هایتان منظم باشد.(ورزش های ایروبیکی مانند پاروزنی و یا دوچرخه سواری را انتخاب کنید). حد اقل سه جلسه در هفته را باید ورزش کنید. ضربان قلب خود را برای ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی ۱۰۰ بار در دقیقه تنظیم کنید.

::برای درمان میگرن با ورزش:ورزش صبحگاهی فراموش نشود. صبح را برای ورزش کردن انتخاب کنید نه عصر را. این کار باعث می شود که خواب بهتری داشته باشید، وگرنه عادت خواب خود را به هم می زنید که با عث تشدید میگرنتان هم می شود.

::برای درمان میگرن با ورزش:وقتی سردرد  میگرنی دارید از ورزش های بسیار سنگین خودداری کنید. وقتی سرتان درد می کند، از ورزش های نامطلوب و سنگین مانند دویدن تند و متمادی و مثلا کیک بوکسینگ دوری کنید. به دلیل اینکه آنها نه تنها کمکی به کاهش میگرن شما نمی کنند بلکه آن را تشدید هم می کنند. همچنین در اثر این ورزش ها ، با تعریق زیاد، دچار کم آبی می شوید که آن هم دردتان را شدید تر می کند.

با این که تنها یک مدرک کوچک برای اثبات فایده ی مستقیم ورزش بر روی میگرن وجود دارد، تجربیات و مدارک زیادی هستند که می گویند ورزش بر هر درد بی درمان دواست! وقتی ورزش می کنید از اضطراب شما کاسته می شود و سیستم قلبی و عروقی شما بهبود می یابدکه همین باعث کاهش حمله های میگرن می شود.

درمان میگرن با ورزش و میگرن و ورزش

دکتر رمدان، عادت های سالم زیر را برای آرام کردن میگرنتان به شما پیشنهاد می کند:

:: برنامه ورزشی منظمی داشته باشید. در افراد مبتلا به میگرن خطر احتمال حمله های قلبی و سکته های مغزی بالاست و کم تحرکی آنها نیز این ریسک را بالاتر می برد. اما ورزش های مناسب و منظم این ریسک را کاهش می دهد.

::خواب کافی داشته باشید. داشتن خواب کافی در فواصل زمانی معین، بخشی از فرآیند درمان میگرن و سردرد است که به کنترل سردرد هایتان کمک می کند به دلیل اینکه استراحت کافی، سطح استرس را هم پایین می آورد.

:: رژیم مناسب. داشتن برنامه غذایی منظم، دوری از خوردن خوراکی های محرک و نوشیدن کافی آب، به شما کمک می کند درد ها را کاهش داده و آنها را کنترل کنید. البته دوری از افراط و تفریط هم واجب است.

 درمان میگرن با ورزش و میگرن و ورزش

محققانی که این رابطه مهیج و جالب را بین میگرن و ورزش، کشف کرده اند در انتها به این نتیجه رسیده اند که باید تحقیقات بیشتری انجام شود. یکی از همین تحقیقات که اخیرا در نروژ و بر روی ۶۹۰۰۰ نفر انجام گردیده، به این نتیجه رسیده است که افرادی که دچار کم تحرکی اند، احتمال ابتلا به میگرن در آنها بیشتر از هم سالان فعالشان است. به علاوه محققان به این نکته اشاره کردند که تقریبا تمام کسانی که از میگرن رنج می بردند، کم تحرکی داشته اند.

با این حال، تحقیقات بیشتری باید صورت بگیرد. ولی جا دارد که بگوییم، اگر به سردرد های ورزشی(که بسیار نادر می باشند)، مبتلا نیستید به شما پیشنهاد می کنیم که برای مدیریت بهتر سردرد هایتان حتما ورزش کنید.

+ ۰

مخالفم – ۰


منبع : دلگرم

سارافون تابستانه ماهرخ ژیله تابستانه چهل تکه ساپورت طرح چرم قرمز

این مطلب توسط admin ارسال شده :thumnail ۱۰ ایده ی جالب که صاحبانش رامیلیونرکرد

 

به گزارش بانکی، همه ما در ذهنمان ایده هایی داریم که بنا به توجیهات خودمان – مانند وقت نداشتن و یا کمبود سرمایه – از آنها به راحتی می گذریم ، در حالی که تنها مشکلی که جلوی ایده های خلاقانه را می گیرد تنبلی و عدم اراده ی قوی است ، بنابراین سعی کنید ایده های خود را با همین دو عامل پیش ببرید و نتیجه ی آنرا نیز ببینید.

 

۱- مردی که پس از ازدواج وب سایتی برای مسائل عاطفی افراد متاهل ایجاد کرد

Ashleymadison.com سایت قرارهای عاشقانه است با یک فرق؛ تنها افراد متاهل یا کسانی که خواهان قرار با یک فرد متاهل هستند مورد پذیرش این سایت قرار می گیرند. شعار سایت این است:” زندگی کوتاه است. پس با عشق زندگی کن”. موسس این سایت یک وکیل به نام نوئل بیدرمن است که به زعم خودش یک مرد متاهل بسیار خوشبخت است. سایت این مرد خوشبخت ۳٫۲ میلیون عضو دارد که بیانگر کارا بودن و موفق بودن ایده ی او است.

 

۲- مردی که کسب و کار یک میلیون دلاری وسیله نظافت سگ را به راه انداخت.

ماتیو اوسبرن از سرشناسترین پیشگامان در ساخت وسیله نظافت فضولات سگها است که Pooper-Scooper.com را راه اندازی کرده است.

او هرگز فکر آن را هم نمی کرد که روزی همین ایده او را میلیونر کند. شروع کار اوسبرن به سال ۱۹۸۷ برمی گردد که او یک مرکز خدمات حیوانات اهلی در کلمبوس اوهایو به راه انداخت. در آن هنگام او با داشتن ۲شغل تمام وقت از هرکدام ساعتی ۶دلار درآمد داشت. ماتیو در آن زمان همسر و یک دختر داشت و پسرش در شرف به دنیا آمدن بود. او که از کسب درآمد بیشتر ناامید شده بود، به این فکر افتاد که برای حدود ۱۰۰،۰۰۰ سگ که در ۱۵مایلی خانه او هستند ، کاری انجام دهد. نقطه سرآغاز کسب و کار او همینجا بود. ماتیو به امر نظافت محوطه ها پرداخت، با اینکه کار چندان جالب نبود ، اما او از رضایت مشتریان و کار در بهترین حیاطها لذت می برد.

کار ماتیو کم کم به جایی رسید که هفت نفر را به همراه شش ماشین حمل به کار گرفت که روزانه به ۷۰۰ مشتری ثابت خدمات ارائه می دادند. در حالیکه اوسبرن درحال تبلیغ و شناساندن چنین خدماتی بود، شخصی به نام مت “رد” بسول او را به آینده ای که انتظارش را نداشت نزدیک کرد. بسول مالک مرکز ارائه خدمات حیوانات اهلی(Pet Butler )در تگزاس بود. او پس از دیدن کار ماتیو ، او را شریک خود در امور نظافت حیوانات کرد ، در حال حاضر Pet Butler بزرگترین مرکز ارائه خدمات نظافت فضولات حیوانات اهلی در امریکا است که اکنون بالغ بر ۳۰۰۰ مشتری دارد.

 

۳- نوجوانی که از طریق فروش مربا با دستور پخت مادر بزرگش میلیونها دلار به دست آورد.

در حالیکه موفق ترین کارآفرینان درآمد خود را از ایجاد وب سایتهای پرطرفدار به دست می آورند، “فریزر دوهرتی” کسب و کار بزرگش را از راه سنتی به دست آورده است. فریزر پخت مربا را از سن ۱۴سالگی با دستورالعملهای مادربزرگش در آشپزخانه خانه ی خود شروع کرد ، وی در ۱۶سالگی مدرسه را ترک کرد تا به طور تمام وقت مشغول کار خود شود. این نوجوان در حال حاضر سالانه چیزی حدود ۵۰۰،۰۰۰ شیشه،مربا می فروشد که این مقدار ۱۰درصد بازار مربای انگلیس را تشکیل می دهد. سرمایه دوهرتی چیزی حدود ۱تا۲میلیون دلار تخمین زده می شود.

 

۴- شرکتی که از فروش عینک های ایمنی مخصوص سگها صاحب ثروت بزرگی شد

در جوامع غربی سگ و سایر حیوانات خانگی جزء لاینفک زندگی افراد هستند ، همین عامل باعث شده است تا چند دوست قدیمی تصمیم بگیرند برای سگ ها عینک بسازند !

عینک برای سگ خانگی؟ به نظر بی معنی می رسد ! اما اگر کسی به ساخت آن پرداخته و آن را تبدیل به کسب و کار چند میلیون دلاری کند، نتیجه می گیریم این کار چندان هم بی معنی نیست. این کار توجه زیادی از مردم و رسانه ها به خود جلب کرده است از جمله CNN, Women’s World, People, Regis and Kelly, National Geographic and Animal Planet . آنها که کار را با ساخت عینک ایمنی شروع کردند در ادامه کار خود را توسعه داده و لوازم جانبی دیگری برای حیوانات را تولید کردند که شامل کوله پشتی، جلیقه شنا، تی شرت، کلاه و اسباب بازی می شود.

 

۵- مردی که با تولید استخوان آرزوی پلاستیکی، میلیونر شد.

در بسیاری از نقاط دنیا مردم معتقدند شکستن استخوان جناغ مرغ آرزو ها رابرآورده می کند !

چه کسی فکر می کرد که روزی بازاری برای استخوان آرزو (استخوان جناق مرغ) آن هم از نوع پلاستیکی اش وجود داشته باشد؟ کن آهرونی از اینکه سرسفره و پس از خوردن مرغ تنها دو نفر می توانستند آرزو کنند و جناغ بشکنند کلافه شده بود.

این باعث شد تا او تصمیم به ایجاد شرکت LuckyBreak بگیرد،شرکتی که استخوان های آرزوی سنتزی با صدا و حس استخوان جناق واقعی مرغ و بوقلمون بسازد. در حال حاضر این شرکت روزانه ۳۰،۰۰۰ استخوان تولید می کند که آنها را در قالب طرحهای سفارشی و منقوش برای استفاده ی شخصی، شرکتی و تبلیغاتی به فروش می رساند. فروش این شرکت بیش از ۲٫۵ میلیون دلار در سال است.

می بینید که حتی با استفاده از عقاید نه چندان علمی و درست مردم هم می توان میلیونر شد !

 

گروه آموزشی سینامارکتکلیه حقوق این وب سایت متعلق به وب سایت تخصصی و آموزشی طناب زنی ایران می باشد. | جامپ روپ در ستاد ساماندهی وزات ارشاد و فرهنگ اسلامی ثبت شده است.
پیام کوتاه : 0913*****